O klube | ASC Lyžiarsky klub
title

O klube

ASC Lyžiarsky klub ponúka svojim zverencom profesionalitu, kvalitu a osobný prístup. Náš klub sa venuje mladým talentom zjazdového lyžovania od štyroch rokov. Cielené tréningy podporujú všestranný rozvoj všetkých schopností dieťaťa, zlepšenie celkovej odolnosti po fyzickej i psychickej stránke, rýchlosti, obratnosti, sily, kondície a získavanie návykov smerujúcich k pravidelnému športovaniu.

Častý pobyt v prírode a vysokohorských podmienkach znižuje náchylnosť detí k rôznym ochoreniam. Deti učíme okrem všeobecných pohybových návykov aj špeciálnym lyžiarskym cvičeniam, ktoré smerujú k ľahšiemu nácviku rôznych zjazdárskych disciplín a teda lyžovaniu v celej šírke spektra. Najlepší z našich členov sa zúčastňujú pretekov Slovenského pohára predžiakov, žiakov, FIS súťaží a rôznych domácich, medzinárodných a zahraničných súťaží.

Celoročnú prípravu nádejných zjazdárov vedie

  • diplomovaný tréner IV. supňa  Mgr. Dušan Ambros, dodnes aktívny pretekár medzinárodných pretekov poriadaných FIS ako aj Slovenského pohára Masters (víťaz Svetového pohára Masters 2010 a 2011, víťaz Slovenského pohára Masters v sezónach 2007, 2008, 2009, 2011, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017.     niekoľkonásobný majster Slovenska v slalome i obrovskom slalome) s dvadsaťtriročnou trénerskou praxou.
  • Lucia Šaušová
  • Daniel Granec
  • Šimon Lipták